رانت ویژه قالیباف به خبرنگاران صداوسیما

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر باید اموالی را که با تخفیف و تسهیلات زیاد از شهرداری گرفته‌اند؛ پس بدهند، گفت: برخی نیز از این امکانات، با نام دوستان یا اعضای خانواده‌شان استفاده کرده‌اند.

محسن سرخو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان این مطلب که شورای شهر نمی‌تواند؛ مصوب کند، املاکی در اختیار اعضایش قرار بگیرد؛ گفت: باید توجه کنیم که تنها برخی افراد به نام خودشان این امکانات را گرفته‌اند، برخی نیز به نام اعضای خانواده، دوستان و یا اعضای فامیل این امکانات را دریافت کرده‌اند، این اموال باید برگشت داده شود و همین که یک شخص به نام شخص دیگری اموالی را برای خود گرفته یعنی به نادرستی کار خود واقف بوده و باید پاسخگو باشد.

۴
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: جدای از اینها برخی لیست‌ها نیز پیش از این تحت عنوان تعاونی مسکن مناطق مختلف یا سازمان‌های مختلف شهرداری وجود داشت که در آن اسم کسانی که هیچ ارتباطی با شهرداری ندارند، مثلا کارکنان و خبرنگار صدا و سیما وجود داشت؛ این افراد از سهمیه کارکنان شهرداری استفاده کردند که خلاف مقررات است و نمی‌دانیم در مقابل چه چیزی داده‌اند که این املاک در اختیار خبرنگاران صداوسیما قرار گرفته است.

سرخو با بیان اینکه امیدواریم؛ ریاست شورا و شهرداری لیست این افراد را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار بدهند، گفت: اعضای شورا بالای سر شهرداری و ناظر بر اعمال شهرداری هستند؛ اگر قرار باشد اعضای شورا چنین مناسبات نه چندان شفاف اقتصادی با شهرداری داشته باشند؛ نقش نظارتی آنها مخدوش می‌شود و زیر سوال می‌رود.

این عضو شورای شهر در پاسخ به این سوال که آیا این مساله می‌تواند در بررسی صلاحیت اعضا برای انتخابات آتی شورای شهر و وهمچنین سلب عضویت آنها در دور کنونی موثر باشد، اظهار کرد: این بستگی به آیین‌نامه و مقررات شورای شهر دارد، دستگاه‌های نظارتی بررسی‌های لازم را انجام بدهند و در اعمال نظارت‌ها این موارد را لحاظ کنند، البته اتفاقات پیش آمده قطعا در نظر دستگاه نظارتی موثر است.

وی در پایان تاکید کرد: شهرداری تهران نباید این کار را انجام می‌داد، البته ما اعتقاد نداریم که با حیثیت افراد هم بازی شود، اما با این کار شهرداری، با آبروی اعضای شورای شهر بازی شده است.

از این نویسنده بیشتر بخوانید:

مطالب پیشنهادی