چاپ کتاب مشترک

با سلام و عرض ادب خدمت کارورزان محترم آکادمی ترانه

chap1500با توجه به پیام های متعدد کاربران جدید و همچنین با اطلاع از شرایط تعدادی از ترانه سرایان با سابقه و قدیمیِ سایت که به دلایل مختلف در فرخوان قبل موفق به حضور در کتاب نشدند بر آن شدیم تا پس از گذشت حدودا دو ماه از فراخوان قبل ، اطلاعیه ای جهت ثبت نام علاقه مندان و حامیانِ آکادمی ترانه در طرح چاپ کتاب مشترک منتشر نماییم. جا دارد ابتدا از جناب آقای بهاری به جهت تقبل مسئولیت چاپ کتاب مشترک تشکر و قدردانی می کنیم . مفتخریم که پس از گذشت بیش از دو سال از آغاز فعالیت سایت آکادمی ترانه ، امروز در این مجموعه جوانان جویای نام و آتیه داری را گرد هم آورده ایم که آینده داران ترانه ی دهه ها و حتی سال های نه چندان دور این سرزمین خواهند بود.
با توجه به اقبال و حمایت مستمر جامعه ی ترانه سرایی از این مجموعه و از سوی دیگر انگیزه ی مثال زدنی که پیش از این با شرکت در مسابقات ترانه سرایی ، کارگاه های ترانه و .. مشخص گردیده است بر آن شدیم تا پس از تجربه ی موفق دو کتاب پیشین کتاب اول «ساعت ۲۵» و کتاب دوم «چهل تکه تنهایی» که با استقبال و اکران در استان های متعدد همراه و کتاب چهل تکه تنهایی را به چاپ مجدد رساند ، بر آن شدیم تا همزمان با مراحل چاپ کتاب جدید آکادمی ترانه  ، مجموعه ی جدیدی متشکل از ترانه های کارورزان آکادمی ترانه را روانه ی بازار کتاب نمائیم.
این کتاب ، آثار ترانه سرایانی که با ترانه های خود تمایل به حضور در این مجموعه دارند را به صورت رسمی و با مجوز وزارت ارشاد روانه بازار کتاب ایران میکند.
میهمانان ویژه ی این دوره از کتاب که با آثارشان در این مجموعه حضور دارند عبارتند از آقایان حامد عسکری ، حسن علیشیری ، شایا تجلی ، علی کمارجی و … که این عزیزان در آلبوم ها و پروژه های بزرگ موسیقی پاپ با خوانندگانی همچون احسان خواجه امیری ، مرحوم ناصر عبداللهی ، محسن چاوشی ، رضا یزدانی و … همکاری های به یاد ماندنی و درخشانی داشته اند . بابت حمایت این اساتید گرامی از طرح چاپ کتاب مشترکِ کاربران آکادمی ترانه مجددا سپاسگزاریم .

دو کتاب قبل

شرایط چاپ ترانه و رِزِرو صفحه در کتاب برای کاربران :

۱– ترانه های ارسالی داوطلبان برای گزینش و چاپ در کتاب ، باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند ، وجود ایرادات محسوس وزنی ، قافیه ای و محتوایی در صورتی که به عنوان ایراد ترانه محسوب شود و سطحِ کلی کتاب را پائین بیاورد موجب عدم تائید ترانه خواهد شد از این رو پیشنهاد میشود علاقه مندان به حضور، برترین های خود را ارسال کنند .

۲– با توجه به اینکه کتاب به صورت مشترک و با حضور حدود ۴۰ ترانه سرا چاپ میشود هزینه ی چاپ ، اتخاذ مجوز و پخش کتاب به صورت صفحه ای بین تمام داوطلبان تقسیم میشود

*تعرفه ی رِزِرو صفحه در این دوره همانند نوبتِ قبل است و در زمینه ی هزینه ها تغییری ایجاد نشده که به شرح زیر می باشد:

۳۵ هزار تومـان به ازای ۱ صـفـحه
۷۰ هزار تومـان به ازای ۲ صـفـحه
۱۰۰ هزار تومـان به ازای ۳ صـفـحه (با حسب تخفیف)
۱۳۰ هزار تومـان به ازای ۴ صـفـحه (با حسب تخفیف)
۱۵۰ هزار تومان به ازای ۵ صـفـحه (با حسب تخفیف ویژه)

هزینه پرداختی شما برای رزرو هر صفحه صرف موارد زیر میگردد:

الف ) ۱۲ هزارتومان هزینه ی اختصاص ۲ کتاب به مولف ، به ازای هر صفحه ای که در کتاب رزرو می نمایند خواهد بود. به جهت تکمیل هزینه های چاپِ کتاب مشترک و فراهم آمدن هزینه های خرید کاغذ که به نسبت سال های قبل با تورم و افزایش قیمت چند برابری همراه بوده پیش فروش ۲ کتاب به ازای هر صفحه الزامی ست .

ب) ۲۳ هزار تومان امتیاز چاپ اثر در کتاب ، حق انتشارات ، هزینه های معمول چاپ ، طراحی جلد ، پیگیری های قانونی برای گرفتن شابک و همچنین اخذ مجوز چاپ که موجب ثبت رسمی ترانه ها در ارشاد به نام سرایندگان میشود و نهایتا حقِ پخش به منظور ارائه شایسته ی کتاب در سراسر کشور که علاوه بر عقد قرارداد با انتشارات در صورت نیاز به پخش کننده های معتبر کتاب واگذار میگردد.

ج) اضافه بودجه ی احتمالی! در زمینه ی رفاه بیشتر کاربران در سایت ، و در مواردی همچون ارتقاء امکانات کاربری هزینه میگردد. (در دو نوبت قبلیِِ چاپ کتاب ، در بعضی از موارد با کمبود بودجه هم رو به رو بودیم!)

نکته : هزینه ی پست برای ارسال کتاب ها به مولفین شامل موارد فوق نمیشود و به صورت مستقل پس از تحویل کتاب ها درب منزل شما توسط مامور پست دریافت میگردد ، مشخصن هزینه ی پست مبلغ قابل ذکری نمی باشد.

نکته ی مهم: با توجه به محدود بودن صفحات کتاب اولویت انتخاب با ترانه سرایانی ست که زودتر آمادگی خود برای حضور در این مجموعه را با مشخص کردن تعداد ترانه های ارسالی شان در کامنت ها اعلام کرده و نسبت به انجام مراحل بعدی (واریز هزینه و پر کردن فرم نهایی) اقدام نمایند

چگونگی ثبت درخواست برای حضور در کتاب مشترک:
کاربرانی که با توجه به شرایط فوق تمایل به حضور در دومین کتاب مشترک آکادمی ترانه را دارند:
۱- آمادگی خود برای حضور در کتاب را به همراه ذکر تعداد ترانه هایی که مایل به چاپ آن می باشند در کامنت ها اعلام نمایند
۲- تا «۱۷ مرداد ماه» مبادرت به واریز هزینه ی رزرو صفحات خود به یکی از شماره حساب های زیر نموده و پس از واریز با مراجعه به لینک «فرم نهایی» جزییات واریز (شماره ارجاع یا پیگیری) و همچنین متن ترانه های خود را ارسال نمایند

شماره کارت :
۶۰۳۷۹۹۱۸۱۵۲۹۳۱۱۷ (جهت واریز به صورت کارت به کارت)
یا شماره حساب:
۰۳۰۸۰۳۸۹۰۸۰۰۸
(از بانک ملی به نام احمد مصطفوی)

 

*** «فرم نهایی» برای ثبت اطلاعات واریز و ارسال ترانه ها کلیک کنید ***

.

نکات مهم!
تبصره ۱ : به منظور ارسال ترانه ها از طریق فرم، الزامی است متقاضیان متن آثار خود را در یک فایل متنی (Word یا مشابه آن) ذخیره و آن را درفرم ضمیمه و ارسال نمایند
تبصره ۲ : کاربران گرامی در انتخاب نام آثار ارسالی خود دقت ویژه داشته باشند زیرا عنوان کتاب ، در صورت وجود گزینه های مناسب از بین نام آثار ارسالی انتخاب میشود . گزینشِ متفاوت نام میتواند شانس شما برای اینکه نام ترانه ی ارسالی تان به عنوان نام کلی کتاب انتخاب شود را افزایش دهد .
تبصره ۳ : در صورت عدم تایید ترانه جهت چاپ در کتاب به هر دلیل ، ابتدا از متقاضی درخواست میشود ترانه ی دیگری را جایگزین نماید در صورت عدم امکان جایگزینی و یا عدم تایید مجدد هزینه ی رزرو صفحه بازگردانده میشود
تبصره ۴ : کامنت های این صفحه مختص به اعلام آمادگی کاربران برای حضور در دومین کتاب مشترک می باشد از این رو پرسش های خود را از طریق ارسال “پیام خصوصی” با مدیریت مطرح نمایید.
تبصره ۵ : حداکثر تعداد رزرو صفحه برای هر نفر در این دوره ۸ صفحه (هشت ترانه) می باشد .

نمونه کامنت برای اعلام آمادگی:
مایل به حضور در کتاب هستم با (…) ترانه ،
* (…) = تعداد ترانه

پانوشت الحاقی:
متقاضیان گرامی لطفا به نکات زیر در زمینه ترانه های ارسالی برای چاپ در کتاب توجه نمایید:
۱- ترانه هایی که در آنها از الفاظ ، عبارات و مضامینی مثل « بوسه ؛ آغوش ؛ خودکشی ؛ رگ بریدن و موارد مشابه » و همچنین محتوای سیاسی استفاده شده باشد توسط ارشاد تائید نشده و مجوز چاپ نمیگیرند از این رو ما نیز این آثار را برای چاپ در کتاب پذیرش نمی کنیم. لطفا در ارسال ترانه های خود دقت نظر کافی را داشته باشید
۲- ظرفیت هر صفحه از کتاب برای چاپ هر ترانه ، حداکثر «۱۰ بیت» می باشد از این رو متقاضیانی که ترانه های مورد نظر آنها برای چاپ بیشتر از «۱۰ بیت» است یا باید ترانه ی کوتاه تری را جایگزین و ارسال کنند یا در صورت تمایل به چاپِ ترانه هایی با ابیات بیشتر (از ۱۱ تا ۲۰ بیت) هزینه ی رزرو «۲ صفحه» را تقبل و پرداخت نمایند

دیگر مسائل روز سایت :
۱- مسابقه ترانه سرایی : آثار ارسالی کارورزان گرامی جهت شرکت در مسابقات دریافت و جمع آوری شده اند . به درخواست داورانِ این دوره ، آثار منتخب بعد از ماه مبارک رمضان گزینش و معرفی خواهند شد .
۲ – طرح انتخاب مدیران تایید از بین کاربران : با توجه به مخالفت و رای منفی اکثریت کاربران این طرح منتفی است .
۳ – کتاب قبلی سایت در مرحله ی پایانی اخذ مجوز و چاپ می باشد (به زودی اطلاعیه ای جهت دریافت آدرس پستی حاضران در مجموعه ی قبل منتشر میشود تا به محض چاپ کتاب مرسولات این عزیزان از طریق اداره ی پست به آدرس پستی آنها ارسال گردد)

با تقدیم احترامات ویژه/مدیریت آکادمی ترانه-احمد مصطفوی

از این نویسنده بیشتر بخوانید:

مطالب پیشنهادی