"به درد و دل های منم گوش بده"

به درد و دل های منم گوش بده
وقتی با تموم وجودت می خندی
با این که هستی توو اوج آرامش
چشمای قشنگت رو بروم می بندی

به درد و دل های منم گوش بده
تا که بفهمی معنی تنهایی رو
توام مثل دستام یه لحظه سرد شو
ببین روبروت دنیای تاریکی رو

به درد و دل های منم گوش بده
وقتی که نیستی چهار فصلم زمستونه
وقتی می شینم ساکت یه گوشه ی
گوشام کر میشه از سکوت این خونه

به درد و دل های منم گوش بده
وقتی از من دیگه هیچی نمی دونی
پاک با همه چیز فراموشت شدم
با لب هات دیگه اسمم رو نمی خونی

به درد و دل های منم گوش بده
وقتی از خاطره هامون خیلی دوری
ای کـــاش بـــی اراده بفرستی
پیامی برای من، که ای دوست خوبی؟

از این نویسنده بیشتر بخوانید:

  • سلام از نظر معنایی خوب بود اما هرچیی سعی کردم ریتمی بخونم نتونستم موفق باشید
  • سلام.از نقد ناراحت نشو قافیه ها تو که زیباتر کنی و جفت و جور قشنگتر میشه کارت.موفق باشی
    • سلام نه بابا چه ناراحتی، دلیل اصلی اومدن به سایت آکادمی هیمن استفاده از نقد استادان و بقیه دوستان هستش. اگه کسی اشتباهات ترانه نویسی رو به آدم نگه که تو کارمون پیشرفت نمی کنیم. از راهنماییتون هم ممنونم، چشم، حتما. شما هم موفق باشین.
  • سلام امین جان ترانه زیبایی بود اگه کارتون رو چند بار مرور کنید و اشکالاتش رو رفع کنید بهتر هم میشه مثلا: "وقتی می شینم ساکت یه گوشه ی/گوشام کر میشه از سکوت این خونه" اگه دقت کنی، در قسمت اول جمله کامل نشده. "ساکت میشینم یه گوشه ی >> کجا؟" و در قسمت دوم تعبیر خیلی جالبی استفاده نکردی "گوشام کر میشه از سکوت خونه >> خیلی ارتباط معناداری بین "سکوت" و "کر شدن" برقرار نکردی" امیدوارم کارهای قشنگتون رو باز هم بخونم شاد باشید
    • سلام علی آقا، ممنون که ترانه ام رو خوندین. بابت راهنمایی های که کردین هم باز ممنون، بله حق با شماست، کار خیلی آماتور و ضعیفی هستش، حتما باز مرورش می کنم. اشالله بتونم با راهنمایی دوستان توو کارم پیشرفت داشته باشم.
  • سلام ورودت به اکادمی تبریک میگم خوب بود ولی ترانه ات از قافیه اشکال داره روش کار کن بخدا منم مث شما تازکارم اوایل از نقد خوشم نمیومد به همین خاطر از شعر زده شدم ولی خیلی دوست دارم نقد رو باعث پیشرفت میشه موفق باشید
    • سلام دوست عزیز، ممنون بابت تبریک و این که ترانه ام رو خوندین. اول اینکه تا گفتین "اوایل از نقد خوشم نمیومد به همین خاطر از شعر زده شدم" رفتم تنها ترانه تون و نظراتش رو مرور کردم و دیدم که در آغاز چه دیدی به این موضوع داشتین. دوم هم اینکه بابت راهنماییتون ممنونم و از هیچ نقدی هم بدم نمیاد. بله ترانه من (که خودم اسمش رو ترانه نمیزارم، چون در حد یک ترانه سطح پایین پایین هم نیست) خیلی مشکل داره، دلیلش هم اینه که من این رو همین طوری واسه دلم نوشتم و در نوشتن هیچ نکته فنی و علمی رو در نظر نگرفتم اصلا (به دلیل آماتور بودن). ۲ سال میشه که می خوام ترانه نویسی و نویسندگی رو شروع کنم ولی توو این دو سال فک کنم جمعا یک هفته ام وقت واسه این کار نزاشتم (به دلایلی)، ولی با ثبت نام در این سایت خواستم به خودم یه تلنگری زده باشم تا با دید جدی تری به این موضوع نگاه کنم. اشالله این سایت و نظر استادان و بقیه دوستان ترانه سرا باعث بشه تو این کار پیشرفت داشته باشم.