مهناز افشار و زیبا بروفه در گردهمایی «بدسرپرست تنهاتر است»+عکس

،مهناز افشار سخنگوی کمپین بدسرپرست تنهاتر است در اولین گردهمایی حامیان این پویش گفت: از وقتی عضو پویش بدسرپرست تنهاتر است شده ام حس خوبی دارم و معتقدم که نباید نسبت به مهر و محبت کردن به بچه ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان با تنبیه تاثیر منفی بگذاریم تا خدایی نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند.

افشاربا اشاره به این که پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن فرزندان نیست ، ادامه داد: متاسفانه این روزها ویدئوهای تنبیه و کودک آزاری زیادی در فضای مجازی منتشر می شود و بسیاری از کودکان دچار فقر عاطفی هستند. پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن یک بچه نیست. بلکه باید کودکان را از نظر عاطفی و اخلاقی و انسانی تامین کرد.

زیبا+بروفه++و+مهناز+افشار

سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» همچنین خاطرنشان کرد: این خاک و سرزمین فرزندانی سالم، شجاع، باسواد و مستقل می خواهد تا آسمان برایشان از عشق و محبت ببارد. همه کسانی که در این جمع حضور دارند علی را که نماد کودکان بدسرپرست است فرزند خود می دانند. درغیر این صورت اصلا در این جشن شرکت نمی کردند. شاید اگر خود من امروز یک مادر نبودم نمی توانستم چنین حرف هایی بزنم. اما حالا که خودم صاحب فرزندم به حرف هایم باور دارم.

زیبا بروفه بازیگر سینما و تلویزیون و از سفیران مهر کمپین بدسرپرست تنهاتر است نیز گفت: وقتی ما مسئولیت فرزند داشتن را می پذیریم باید همه شرایط را در نظر بگیریم و نه این که از سر تحمل از آن ها نگهداری کنیم. بلکه با وقت گذاشتن و انرژی گذاشتن باید بچه را تربیت کنیم.

وی افزود:برخوردهای تنبیهی با فرزندان به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. پدری که فرزند شش ماهه خود را تا مرز به کما رفتن کتک می زند، کارش هیچ توجیهی ندارد و تنها علت کتک زدنش می تواند عقده گشایی و خودخواهی باشد. حالا هم که این جرم را مرتکب شده باید تاوانش را بدهد.

محمد مسلمی کارگردان و بازیگر برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» نیز درباره عضویت و حمایت خود از کمپین بدسرپرست تنهاتر است که حقوق کودکان آسیب دیده را از لحاظ قانونی پیگیری می کند، توضیح داد: خوشحالم که در جمع شما و عضو این کمپین هستم. امیدوارم که همیشه بتوانیم برای شادی کردن دور هم جمع شویم و به هم محبت کنیم.

پویش «بدسرپرست تنهاتر است» با حمایت بیش از ۴۰۰ هنرمند، ورزشکار، حقوقدان و فعال اجتماعی قصد دارد تا به منظور حمایت از کودکان آسیب دیده و بد سرپرست و در مذاکره با مسئولان قوای سه گانه به وضع قوانین جدید یا اصلاح قوانین موجود در این حوزه بپردازد.

https://www.academytaraneh.com/104102کپی شد!
868