نکاتی پیرامون بازدید از ترانه های شما «*مهم* همه بخوانند»

درود بر کاربران گرامی و ترانه سرایان ارجمند

با توجه به اینکه   عده ای از دوستان روزهای آغازین شروعِ فعالیت خود را در سایت “آکادمی ترانه” می گذرانند  بر آن شدیم تا نکاتی را بر اساس تجربیات پیشین مان در مورد مقوله ی بازدید از آثار کاربران برای شما عزیزان برشماریم . امید که این متن کوتاه مقدمه ای برای فرهنگسازیِ بازدیدها  در سایت “آکادمی ترانه” شود .

________________________________

موارد تاثیر گذار بر استقبال یا عدم استقبال از آثار کاربران :

۱ – بازدید از آثار منتشر شده

میتوان گفت مهمترین عاملی که در بازدید شایسته از ترانه های شما نقش دارد بازدید شما از آثارِ دیگر ترانه سرایان است . مسلما هر یک از ترانه سرایان عزیز که در این فضای دوستانه با دیگر هم ترانه های خود تعاملِ بیشتری داشته باشد در فضای سایت به مرور زمان شناخته تر خواهد شد و آثار ارسالی اش با استقبال بیشتری رو به رو خواهند شد . نقطه ی مقابل این مورد عزیزانی هستند که به دلائل مختلف از آثار دیگر ترانه سرایان دیدن نمیکنند ، طبیعی ست یک ترانه که ارسال کننده ی آن به آثار هیچ یک از ترانه سرایان سر نزده است در ازدحام ترانه های ارسالی مهجور بماند و استقبال چندانی از آن نشود .

۲ – بازدید از آثارِ کاربرانی که ترانه های شما را دنبال می کنند

مطمئنا وقتی رابطه ی خوانش ترانه ها یکطرفه نباشد به مرور زمان این بازدیدِ دو طرفه قوت می گیرد و خواننده های ثابتِ ترانه های شما هر روز بیشتر خواهند شد اما اگر خلاف این مورد را در نظر بگیریم مسلما یک بازدید یکطرفه دوامی نخواهد داشت ، به عنوان مثال وقتی یکی از ترانه سرایان چند بار از ترانه های ارسالی شما بازدید کند ولی شما نسبت به آثار او بی توجه باشید مسلما دیری نمی پاید که او هم نسبت به خوانش آثار شما بی تفاوت خواهد شد .

۳ – بیان دیدگاه (کامنت گذاشتن)

که شاهدی بر حضورِ همراه با دقت شماست ، حتی اگر دیدگاه شما در سمت و سویِ نقاط ضعفِ یک اثر باشد به مخاطبِ پیام ، این مفهوم را میرساند که ترانه ی او آنقدر برای تان اهمیت داشته که خواستید نظر خود را درباره ی آن بیان کنید . ( آفت یابیِ این مورد مجال دیگری را می طلبد ولی در یک جمله هر چه دیدگاه های ارسالی کاربران به فضایِ نظرات دقیق و سازنده نزدیک شود مخاطبِ شما بهره ی بیشتری از خواندن دیدگاه شما خواهد برد)

۴ – پاسخ به کامنتها

که نشانگر قدرشناسی شماست به نوعی تقدیر و تشکر از عزیزانی ست که برای خواندن ترانه ی شما وقت گذاشته و دیدگاهشان را بیان کرده اند ، پاسخ شما به کامنتهایی که برایتان ارسال شده نمایانگرِ توجه شما به نظراتِ مخاطبین تان می باشد .

این چند مورد نکاتی پیرامون تعاملات لازم و متوقع در فضای سایت بودند که تاثیر بسیاری بر میزان استقبال از آثار شما دارند .

اما نکته ای پیرامون ترانه :

یکی از عواملی که بر بازدید آثار شما تاثیر گذار است کیفیت ترانه های ارسالی تان است، مسلما هر چه ترانه های ارسالی شما نقاط ضعفِ کمتری داشته و رو به پیشرفت باشند به مرور زمان موجب شناختِ سطح ترانه سرایی شما در بین دیگر کاربران خواهد شد . هر چند وجود این مورد بدون رعایت چهار مورد فوق در فضای مجازی اینترنت ، رونق چندانی به بازدید از آثار شما نخواهد بخشید پس مجموعه موارد ذکر شده در کنار هم موجبات استقبال از آثار شما را در این فضا فراهم میکنند .

اگر در این روزهای آغازین فعالیتتان در “آکادمی ترانه” به این نتیجه رسیده اید که از آثارتان آنگونه که انتظار دارید استقبال نشده است مطمئن باشید تعدادی از موارد فوق را در برنامه ی حضورتان نگنجانده اید لذا می طلبد در صورت تمایل به استقبال بیشتر از آثارتان از این پس موارد ذکر شده را مد نظر داشته باشید .

با احترام آزاده ربانی

مدیریت سایت آکادمی ترانه

۶۰۴
۸
۳

 • کاملا صحیح است، سپاس از نگارش این مطلب

 • کاملا موافقم
  ولی ای کاش قبل از اینکه بخواهیم از متن کسی انتقادی کنیم و ایرادات احتمالی آن را متذکر شویم ، فرهنگ انتقاد پذیری را گسترش دهیم
  شاید شخصی با انتقاد ما بگوید به تو چه و شاید کسی خوش حال شود
  به نظر من باید به آثار دیگران سر زد و مطالعه کرد اما با کامنت و انتقاد در مورد در مورد همه گان موافق نیستم
  باز هم متشکرم از پیام آموزنده تان

 • سلام خسته نباشید
  من سه روزه یک متنی رو گذاشتم ولی هنوز در حال بررسیه . مشکلی وجود داره؟
  ممنون

  • با سلام
   اگر ایرادات فاحش فنی ادبی نداشته باشه و در قالب ترانه هست قائدتا باید منتشر بشه
   البته مدتی ست ک به برخی دلایل گاهی بروز رسانیها بموقع نیست که انشالا در نیمه ی دوم سال با برنامه ای که داریم موارد بسیاری اصلاح و منظم و مرتفع میشود . نام و عنوان نوشته تون رو بفرمایید لطفا که بمشخص بشه مورد چه بوده

 • سلام سر کار خانم ربانی
  هرچقدر سعی کردم از قسمت ارتباطات پیام بزارم موفق نشدم.
  بنده از اعضای قدیمییه آکادمی می باشم که به تازگی مجموعه ترانه ای از من توسط انتشارات فصل پنجم منتشر شده که می خواستم اگر امکان داره از طریق سایت آکادمی و مجله به مخاطبان شما معرفی کنم.
  ممنون.۰۹۱۲۶۰۸۰۷۲۶

  • سلام از ماست
   بله جناب حبیب پور عزیز کاملا شمارو بیاد دارم قربان
   تبریک میگم بهتون

   در خدمتتون هستیم
   نمونه ای از ترانه ی منتشر شده تون رو برای درج در سایت مثل معمول ارسال بفرمایید و بعد همون ترانه رو در ماهنامه ی باترانه هم چاپ میکنیم در کنار آثار دوستانی که کتاب چاپ شده ازشون و معرفی کتابتون هم انجام میشه
   با شماره ی من تماسبگیرید لطفا
   سپاس

 • درود برشما . کاملا درست میفرمایین

 • سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده یک هفته ایی میشه ک ترانه ایی ارسال کردم ک هنوز در حال بررسیه. آیا سایت تعطیله؟