وحید تاج برای کودکان زلزله‌زده به روی صحنه رفت


لذت شنیدن ساز و آواز در یک کنسرت خیریه

موسیقی ما- کنسرت «وحید تاج» با همراهی گروه مهربانی به سرپرستی و آهنگسازی سلمان سالک، شامگاه یکشنبه ۲۶ آذرماه سال جاری در تالار وحدت برگزار شد. عواید این کنسرت صرف کمک به کودکان زلزله‌زده کرمانشاه می‌شود به همین خاطر در ابتدا توضیحاتی پیرامون فعالیت موسسه خیریه مهر آفرین ارائه شد.

این کنسرت در دو بخش به روی صحنه رفت. در بخش نخست کنسرت به اجرای تصانیف «پرواز با خورشید» با شعری از فریدون مشیری، «دیدار» با شعری از سیمین بهبهانی، «مرغ شب» با شعری از محمدعلی جعفری و «بی‌نشان» با شعری از علی تاج و چند ساز و آواز اختصاص یافت و در بخش دوم مخاطبان شاهد اجرای تصانیف «من شادم» با شعری از کریم فکور، «یار دلنواز» با شعری از حافظ و مژده آزادی با شعری از هوشنگ ابتهاج و دو ساز و آواز بودند.  سلمان سالک آهنگسازی تمامی قطعات به‌جز قطعه محلی بی‌نشان، مرغ شب و من شادم را بر عهده داشت.

فاطمه دانشور مدیرعامل موسسه نیکوکاری مهر آفرین بعد از اجرای بخش نخست کنسرت، دقایقی را به سخنرانی پرداخت و مشکلات کودکان زلزله‌زده کرمانشاه را مطرح کرد. از نکات قابل‌توجه این کنسرت توجه ویژه به بخش ساز و آواز بود، به‌نوعی که با اجرای هر تصنیف، مخاطبان شاهد یک ساز و آواز بودند، همچنین نوازندگان در این کنسرت به دو نوازی و چند نوازی پرداختند.

امیر رحمانی (سنتور)، مریم خدابخش(عود)، بیتا قاسمی (ویلن‌سل)، حمیدرضا آفریده (کمانچه)، وفا مصباحی (نی) و مجید علیزاده (تمبک) اعضای ارکستر مهربانی را به سرپرستی سلمان سالک نوازنده تار و خوانندگی وحید تاج تشکیل می‌دادند.

کنسرت گروه موسیقی مهربانی به خوانندگی وحید تاج، یکشنبه ۲۶ آذرماه سال جاری به همت موسسه فرهنگی هنری آوای مهربانی و با همکاری موسسه نیکوکاری مهر آفرین در تالار وحدت برگزار شد.

منبع:

سایت موسیقی ما

۱۷۲