علی اصغر شاه‌زیدی: «شب آواز ایرانی» سکوی پرشی برای نوازندگان و خوانندگان جوان است

علی‌اصغر شاهزیدی درباره برگزاری سلسله برنامه‌های «شب آواز ایرانی» گفت: جوانان در این برنامه خود را می‌آزمایند و آنهایی که مقام می‌آورند، اگر از خود متشکر نباشند، تلاش خواهند کرد به نقطه ایده‌آل در موسیقی برسند.

علی‌اصغر شاهزیدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، با بیان این که سلسله برنامه‌های «شب آواز ایرانی»، جلسات تاثیرگذاری در بین اهالی موسیقی کشور است، اظهار کرد: در این برنامه، هنرمندان جوان و علاقه‌مند به موسیقی آوازی، تشویق می‌شوند و به نوعی خودآزمایی می کنند.

وی همچنین گفت: بسیاری از شرکت کنندگان در این مسابقه ماهانه، هم در ساز و هم آواز ، خوش درخشیدند و خوب ظاهر شدند. چند نفر از تار نوازانی که در این مسابقات شرکت کردند، بسیار خوب می‌نواختند و شیوه استاد جلیل شهناز را به خاطرم آوردند.

بنده به جناب آقای عباس محمدی مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری، هم عرض کردم که برگزاری «شب آواز ایرانی» فکر خوبی است و حتما نتیجه می‌دهد.  چرا که برای جوانان جنبه رقابت هم دارد. وقتی انسان رقیب به معنای مثبت و سازنده داشته باشد، طبیعی است که پیشرفت حاصل می‌شود.

شاه‌زیدی افزود: در یک مسابقه ورزشی، وقتی یکی یک نفر باشد و رقیب نداشته باشد، کسب مقام لازم را نمی تواند پیدا کند. اما اگر رقیب پیدا کند، تلاش خود را بیشتر خواهد کرد.

شاه‌زیدی خاطرنشان کرد: ملاحظات بیشتری باید صورت بگیرد که هر کسی با هر سطحی از آمادگی در موسیقی و آواز در این برنامه شرکت نکند و علاقه‌مندان پیش از شرکت در «شب آواز ایرانی» تمرین کنند و با آمادگی کافی و پس از یادگیری اصول آواز و موسیقی حاضر شوند.

وی درباره شرایط حضور در برنامه «شب آواز ایرانی» گفت: شرکت کنندگان حتما باید موسیقی ایرانی را کار کرده باشند. به این دلیل که اگر ضعیف باشند، ناتوانی را مخاطبان ازآن‌ها می بینند و البته این شکست نیست، اما تاثیر منفی در آن‌ها خواهد گذاشت و بهتر است پیش از ورود به این وادی و اجرای زنده، تمرین بسیار کرده باشند.

مراسم «شب آواز ایرانی» به همت مرکز موسیقی حوزه هنری و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، شنبه آخر هر ماه درحوزه هنری برگزار می‌شود و ورود برای عموم علاقه‌مندان به این برنامه آزاد است.

۱۸۴