عرضه جدیدترین اثر امید صباغ‌نو در نمایشگاه کتاب

دوازدهمین اثر امید صباغ‌نو، شاعر جوان و شناخته شده کشورمان با عنوان «تن‌ها» توسط نشر شانی در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.

امید صباغ نو در معرفی این اثر به ایبنا گفت:‌ جدیدترین اثرم، در قالب مجموعه غزل در ۱۰۰ صفحه منتشر شده است و این کتاب برای نخستین بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و در غرفه نشر شانی عرضه خواهد شد.


وی ادامه داد:‌ این کتاب از ۴۸ غزل تشکیل شده و اکثر غزل‌های آن عاشقانه است اما در بین این اشعار، چند غزل آیینی و اجتماعی نیز دیده می‌شود. در انتهای تک‌تک غزل‌ها تاریخ سروده شدن، درج شده و همان‌طور که مشخص است اکثر غزل‌ها بعد از سال ۹۳ سروده شده‌اند و برخی از این غزل‌ها در سال‌های اخیر توسط برخی خوانندگان اجرا شده است.

این شاعر در توضیح فضای شعری حاکم بر کتاب اظهار کرد:‌ این کتاب تجربه متفاوتی برای من است و این حس به آن دلیل است که احساس می‌کنم با افزایش سن باتجربه‌تر شده‌ام البته این تغییر را باید مخاطب متوجه شود و بگوید که آیا شعر پخته‌تر شده است یا شاعر همان مسیر گذشته را رفته و تغییری احساس نمی‌شود.

صباغ‌نو در توضیح وضعیت سایر آثارش گفت: همچنین در نمایشگاه امسال چاپ ششم کتاب «تاریخ بی حضور تو یعنی دروغ محض!» با طرح جلد جدید و چاپ چهارم کتاب «خودزنی» توسط انتشارات فصل پنجم عرضه خواهد شد.

امید صباغ‌نو در ۲۷ آبان ۱۳۵۸ در تبریز متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر است و حدود ۲۰ سال است که در حوزه شعر فعالیت می‌کند. مجموعه غزل «می‌میرم اگر روی دلم پا بگذاری»، مجموعه غزل «تاریخ بی حضور تو یعنی دروغ محض!»، مجموعه غزل «روایت ۳تم»، مجموعه غزل «جنگ میان ما دونفر کشته می‌دهد»، مجموعه غزل «مهرابان» و مجموعه کار کوتاه «بعید است» برخی از آثار منتشر شده از این شاعر است.

۱۵۰
۲