آیین رونمایی از آلبوم چهارم با صدای «مهدی یراحی» در مرکز همایش و گالری دیپلماتیک اکو برگزار شد ترافیک در اقدسیه با رونمایی هشت ساعته آلبوم «آینه قدی»

آیین رونمایی و جشن امضای چهارمین آلبوم «مهدی یراحی» عصر روز سه‌شنبه نوزدهم بهمن‌ماه و چند ساعت پس از انتشار رسمی این اثر برگزار شد. این خواننده در مرکز همایش و گالری دیپلماتیک اکو انتشار آلبوم «آینه قدی» را در کنار دوستدارانش جشن گرفت و برای اولین‌بار قطعاتی از این مجموعه را به صورت زنده اجرا کرد. مراسم رونمایی از آلبوم «آینه قدی» با استقبال بسیار خوب مخاطبان مهدی یراحی مواجه شد و از حدود دو ساعت پیش از شروع برنامه در بیرون محل برگزاری تجمع کرده بودند و همین مسأله توجه افراد و خودروهای عبوری در محدوده اقدسیه را هم جلب کرده بود.


راس ساعت پانزده درهای سالن همایش‌های مرکز فرهنگی اکو به روی مخاطبان مهدی یراحی باز شد و به دلیل تعداد زیادی افراد، اغلب به صورت ایستاده منتظر شروع برنامه بودند. لحظاتی بعد «امیرحسین مساح» که در جمع ترانه‌سرایان آلبوم «آینه قدی» هم حضور دارد پشت تریبون رفت و به عنوان مجری، برنامه را آغاز کرد. او ابتدا از «مجید عبدی»، مدیر شرکت رویال هنر پارس، و تهیه‌کننده این آلبوم دعوت به عمل آورد. مجید عبدی صحبت کوتاهی با دوستداران مهدی یراحی داشت و گفت:«من خیلی سخنور نیستم اما خیلی خوشحالیم که امروز در جمع شما عزیزان حضور داریم و زحمت کشیدید و تشریف آوردید. امیدواریم طی چند ساعت آینده فضای خوبی برای شما عزیزان فراهم کنیم. باز هم از حضور شما تشکر می‌کنم.»


در ادامه مهدی یراحی روی صحنه آمد و خطاب به طرفدارانش گفت:«تا کنون از چنین فاصله نزدیکی از شما انرژی نگرفته بودم. اما همیشه انرژی شما با من است. تشکر می‌کنم از شما که اینقدر خوب و فهیم هستید و به دلیل حمایت‌های شما در عرض بیست و چهار ساعت، نسخه پیش‌فروش آلبوم توانست پرفروش‌ترین آلبوم شود. من خواننده‌ای نیستم که خیلی بورس و مدل بازار کار کنم اما تا زمانی که شما باشید همانطور کار می‌کنم که دل خودم و دل شما است. امیدوارم امروز بتوانیم جوابگوی عشقتان باشیم چون شما برای هر هنرمندی افتخار هستید. امروز می‌خواهیم چند کار را برایتان اجرا کنیم اما قبل از آن به افتخار دوستانی که عوامل اصلی این آلبوم هستند دست بزنید.»


وحید پویان (آهنگساز)، محمد اولاد (کارگردان تیزر آلبوم)، آرش مهرابی (ترانه‌سرا)، زهرا عاملی، عظیم لطیفی و سینا معین (گروه سینارت)، سعید هاشمی (ناظر ضبط وکال)، احسان نی‌زن (آهنگساز و نوازنده)، کوشان حداد (میکس و مستر)، رضا شاهین (ترانه‌سرا) و اسحاق اسدبیگی (تنظیم‌کننده) هنرمندانی بودند که در ابتدای برنامه حضور داشتند و توسط مهدی یراحی به حضار معرفی شدند. سعید زمانی و هومن نامداری دو تنظیم‌کننده دیگر این آلبوم بودند که لحظاتی بعد وارد سالن شدند و مورد تشویق حاضرین قرار گرفتند. «امید جامع» هم یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود.

مهدی یراحی سپس گفت:«از آقای مجید عبدی تشکر می‌کنم که فارغ از تهیه‌کننده آلبوم، با این مجموعه زندگی کرد و در همه زمینه‌هایی که قرار بود کار انجام شود در کنار من برادرانه حضور داشت. آشنایی من و مجید عبدی به ده سال قبل باز می‌گردد و امروز خوشحال هستم که چنین دوستی دارم. ما با هم برادر هستیم و کار در اولویت چندم ما قرار دارد.» این خواننده در ادامه ضمن معرفی امیرعلی بهادری و پیمان میرزایی از آرش پاکزاد هم قدردانی کرد. یراحی همچنین گفت:«از همه اصحاب رسانه‌ها و خصوصاً سایت «موسیقی ما» که برای پوشش این برنامه زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. از برگزارکنندگان برنامه و مسئولین این سالن و همه عزیزانی که اجازه برگزاری به ما دادند تشکر می‌کنم.»


این خواننده سپس از زهرا عاملی دعوت کرد تا بخشی از برنامه را اجرا کند و این ترانه‌سرا صحبت‌هایش را با بخشی از ترانه «من از زندگی تو هوات خستم» شروع کرد و گفت:«علت زمزمه این شعر این بود که شروع رفاقت و همکاری مادام العمر بین من و امپراطور ترانه‌هایم، مهدی یراحی بود. برایم باعث افتخار است که از شروع این مسیر در کنار این هنرمند بزرگ بودم. مهدی یراحی با هم‌نسل‌های خودش تفاوت‌های زیادی دارد. اول اینکه او خیلی زیاد خودش است و دوم اینکه خواننده‌ای مثل مهدی ندیدم که به این خوبی ترانه را بفهمد. در آستانه یازدهمین سال رفاقت و برادری و همکاری به مهدی یراحی می‌گویم که تو آینه تمام قد موسیقی پاپ برای من هستی.»

در بخش بعدی برنامه و پس از حضور «اکبر شهریاری»، «حامد حمیدزاده»، «علی افلاطونی» و «عظیم روحانی» روی صحنه اجرای زنده مهدی یراحی آغاز شد. او ابتدا قطعه «شال گردن» و «سرما نزدیکه» را خواند. در ادامه احسان نی‌زن هم با ساز ویولن در کنار آنها قرار گرفت و قطعه «نفس» را برای حاضرین اجرا کردند. حُسن ختام این قسمت هم اجرای قطعه «از خودت خبر بیار» از آلبوم «امپراطور» بود.

سپس روزبه بمانی که اواسط برنامه وارد سالن شده بود به دعوت مهدی یراحی روی صحنه آمد و گفت:«انتشار آلبوم چهارم مهدی یراحی را به او و همه بچه‌هایی که در این آلبوم نقش داشتند تبریک می‌گویم و امیدوارم او باز هم با همین قدرت به کارش ادامه دهد و برای ما قطعات زیبا بسازد و بخواند.»


بخش پایانی این برنامه جشن امضای آلبوم «آینه قدی» بود که در بخش گالری مرکز فرهنگی اکو انجام شد. مخاطبان و افراد حاضر در سالن در گروه‌های کوچک به بخش گالری می‌رفتند و پس از ثبت عکس یادگاری با مهدی یراحی، او آلبوم‌های مخاطبانش را امضا می‌کرد. این بخش از برنامه تا ۲۲:۴۰ شب طول کشید و آخرین نفری که از مهدی یراحی امضا گرفت در این ساعت از سالن خارج شد. این مدت زمان در حالی یک رکورد بین مراسم‌های رونمایی محسوب می‌شد که براساس آمار تقریبی حدود ۲۰۰۰ نفر در طول این برنامه با این خواننده عکس گرفتند و او آلبوم‌هایشان را امضا کرد. در تمام مدت برنامه هم مهدی یراحی با هرکدام از مخاطبانش به گرمی برخورد می‌کرد و گفتگوهای کوتاهی هم با هرکدام از آنها داشت.

۴۷۰
۱