همایون شجریان از بهبود وضعیت سلامت استاد شجریان خبر داد همایون شجریان: حال پدر بهتر است و ما هم امیدوارتریم

از همان لغو کنسرت «محمدرضا شجریان» در ترکیه که به شکلی ناگهانی رخ داد تا کنون، همچنان مسأله‌ی سلامتی این استاد آوازخوان، باعث نگرانی‌های بسیاری از سمت دوست‌داران ایشان شده است. حالا اما «همایون شجریان»، با انتشار عکسی در کنار دختر و پدرش، خبر از سلامت او می‌دهد. خبری که وزیر بهداشت نیز آن را تأیید می‌کند.


بعد از آنکه خبر لغو کنسرت استاد شجریان در ترکیه منتشر شد، بسیاری بیماری ریوی را علت این مسأله دانستند و در همان زمان، «حمیدرضا نوربخش» -مدیرعامل خانه موسیقی- اعلام کرد که او به دلیل ابتلا به آنفولانزای بسیار شدید که باعث عفونت ریه شده، در بیمارستان بستری است.

تا اینکه نوروز امسال و ساعاتی پس از تحویل سال نو، استاد با انتشار ویدئویی خبر از مهمان ناخوانده‌ای داد که ۱۵ سال است با او همراه شده و استاد را درگیر خود کرده است. در این مدت، فرزندان استاد (به ویژه همایون و گه‌گاه فرزند کوچک‌اش «رایان») اوضاع سلامتی او را در صفحات شخصی‌شان منعکس می‌کردند.

«همایون شجریان» چند روز قبل در پست صفحه اینستاگرام خود، از حال استاد نوشت: «دوستان عزیز و گرامی! با سلام و آرزوی شادی و سلامتی برای شما مهربانان همیشگی و با سپاس بیکران از این که حال پدر را جویا هستید و برایشان آرزوی سلامتی می‌کنید، هر بار که از کنسرت‌های شهرستان بازمی‌گردم، برای خوشحال کردن ایشان، از لطف و احوال‌پرسی شما می‌گویم و همیشه با لبخند و سپاس‌گزاری از لطف‌‌تان، می‌گویند که سلام من را به همه برسان. عزیزان! رسیدگی‌ها و مراقبت‌های ویژه پزشکی از پدر به‌شدت ادامه داشته و باعث شده که حال ایشان بهتر شود و ما هم امیدوارتر. از پانزده سال پیش تا به امروز، پزشکان عزیز زیادی مسئولیت درمان‌های پدر را بر عهده داشته‌اند که دست تک‌تک‌شان را می‌بوسم و خود را مدیون‌شان می‌دانم. از «آوا»جانِ مشکاتیان عزیز و همیشه مهربانم بسیار بسیار سپاس‌گزاریم که چند ماه است با وجود مشغله‌های زیادی که دارد، تا بازگشت همسر پدر از سفر، با عشق و صبوریِ شبانه‌روز و تمام‌وقت به همراه پرستاری‌های ویژه، از ایشان مراقبت و کارهایشان را مدیریت می‌کند.»

او در ادامه‌ی پست خود آورده است: «سپاس دیگرمان از وزیر بهداشت جناب دکتر هاشمی است که از روز اول، دوستانه و بی‌توقع اجازه ندادند که در منزل برای مراقبت‌ها و رسیدگی‌های پزشکی از پدر دچار مشکل شویم. دعاهای شما عزیزان و لطف‌تان، بزرگ‌ترین دلگرمی‌هاست. برایتان بهترین آرزوها را دارم. هر کجا که هستید، شاد و برقرار باشید.»

زیر همین پست، قاضی‌زاده هاشمی (وزیر بهداشت) نیز در کامنتی برای او نوشت: «امروز در صفحه اینستاگرام شما دیدم که از ادامه درمان و بهبود حال پدر خبر داده بودید. باعث خوشحالی مردم و همه ماست که دوباره صدای بی‌نظیر او در گوش و دل مردم طنین‌افکن شود. همچنین از فراهم بودن امکانات درمانی فراهم‌شده برای استاد آواز ایران نوشته بودید. لازم است تأکید کنم استاد شجریان سرمایه بزرگ و بی‌همتای ماست و هرکاری برای ایشان انجام شود، باز هم اندک است. امید که با عنایت خدای مهربان، شاهد بهبودی کامل ایشان باشیم.»

۱۴۳