پیشنهاد مطالعه برای تعطیلات آخر هفته / شعرهای مهدی اشرفی تصویرساز است

برنده تندیس بلورین هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در معرفی کتاب در حوزه شعر گفت: پیشنهاد من در حوزه شعر، کتاب «افراد» ‌سروده مهدی اشرفی است. اشرفی با این‌که شعر سپید می‌نویسد اما تصویرسازی‌ها و نازک‌اندیشی‌هایش من‌ را به سمت غزل‌های سبک هندی می‌برد.

n00243148-b
ابراهیم‌پور افزود: اشرفی برخلاف خیلی از دوستان شاعر از ساده‌نویسی پرهیز می‌کند و شعرهایش پیچیدگی خاصی دارند. او در شعرهایش به مواردی اشاره می‌کند که شاعران دیگر اصلا به آن موارد فکر هم نکرده‌اند. شعرهای عاشقانه و اجتماعی او دغدغه‌های عمیق انسانی دارد و در حوزه جغرافیایی خاصی نمی‌گنجد،به همین دلیل به شدت پتانسیل ترجمه شدن دارد.

وی با گلایه از وضعیت مطالعه بیان کرد: متاسفانه سرانه مطالعه مناسب نیست و به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به این حوزه داشت تا بتوانیم شرایط را تغییر دهیم.

حامد ابراهیم‌پور تاکنون بیش از ۱۰ عنوان مجموعه شعر در قالب‌های غزل، رباعی و سپید منتشر کرده که هرکدام در میان پرمخاطب‌ترین آثار قرار گرفته‌اند. از میان این مجموعه‌ها می‌توان به «نگذار نقشه‌ها وطنم را عوض کنند»، «با دست من گلوی کسی را بریده‌اند»، «به هزار دلیل دوستت دارم»، «آلن دلون لاغر می‌شد و کتک می‌خورد»، «دور آخر رولت روسی»، «مرد بی‌ستاره آبانی»، «براندویی که عرقگیر خیس پوشیده» و «دروغ‌های مقدس» اشاره کرد.

۱۳۷