«تو کیستیِ؟» سالار عقیلی منتشر شد

به گزارش روز یکشنبه ی خبرنگار موسیقی ایرنا، «تو کیستی؟» ضبط صحنه یی کنسرت عقیلی و گروه مضراب است که به سرپرستی حمید متبسم در ۱۱ مهر سال ۱۳۹۳ در تالار مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.
آلبومِ ۶۸ دقیقه ییِ «تو کیستی؟» که بصورت صوتی و تصویری منتشر شده، دارای شش قطعه به نام های «دیریافته» (شعر از احمد شاملو)، «شباهنگام» (شعر از نیما یوشیج)، «چشم تو» (شعر از مولانا)، «ساز و آواز»، «پرواز خیال» (قطعه ی بی کلام) و «مهر گیاه» (شعر سعدی) است.

۸۲۱۶۱۴۳۷-۷۰۸۸۷۲۶۸

حمید متبسم، آهنگساز این مجموعه، در یادداشتی نوشته است: «به راستی تو کیستی؟ از کدام دیار و تباری؟ تو، فارغ از زمانی و مکانی، این جایی و آن جایی؛ کیستی که شاعر امروز ریشه هایت را دریافته؟ که پدر شعر نو، چشم در راهت؟ که آن رومی، سرگشته ی سلسله ی گشاده ات؟ کیستی که استاد سخن را به هیچ نستانند، ‘ار تو ز در برانی اش’.
تو نیستی و می بینمت، خامشی و می شنومت… تو کیستی که آهنگت را هر شام در گوشم نجوا می کنی و هر بامداد مرا به سوی خویش می خوانی؟ کیستی تو؟».
در کنسرت – آلبومِ «تو کیستی؟» حمید متبسم (سه تار)، سمیرا گلباز (سه تار)، پویان بیگلر (تار)، پدیده احرار نژاد (تار)، نوشین پاسدار (عود)، بهناز بهنام نیا (عود)، آوا ایوبی (بم تار)، جلال امیر پورسعید (بم تار)، افشین بابایی (دایره و کوزه) و سینا خشک بیجاری (تنبک و دایره) به عنوان نوازنده حضور داشتند.
آوا پازوکی و رکسانا صرافی نیز همخوانان این اثر بوده اند که صدای سالار عقیلی را همراهی کرده اند.
کارگردانی و تدوین تصویر این کنسرت را نیز سیاوش کردجان بر عهده داشته است.
پس از آلبوم «از تنهایی گریه مکن» به آهنگسازی ابوالفضل صادقی نژاد که اردیبهشت سال گذشته منتشر شد، «تو کیستی؟» دومین آلبومی است که امسال با صدای سالار عقیلی منتشر شده است.
آلبوم صوتی و تصویری «تو کیستی؟» به تهیه کنندگی صدرالدین حسین خانی و به همت شرکت ایران گام منتشر شده است.

۱۳۷