مجموعه شعر «سکوت سپری شده» سروده منصوره اشرافی به زودی از سوی نشر شورآفرین منتشر می‌شود.

مراحل چاپ ششمین مجموعه شعرم با عنوان «سکوت سپری شده» تمام شده است و این کتاب به زودی منتشر و عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: شعرهای این مجموعه همگی سپید هستند و متعلق به سال‌های ۶۰ تا ۸۰ است. بیشتر شعرها مضامین اجتماعی دارند و به رویدادهای که در زندگی روزانه من و شما اتفاق می‌افتد، می‌پردازند.

n00238561-b

این شاعر سپیدسرا با اشاره به تعداد شعرهای کتاب اظهار کرد: در این کتاب ۱۱۷ شعر کوتاه و بلند آورده شده که هیچ‌کدام نام ندارند و بر اساس عدد نامگذاری شده‌اند. شاید کسانی که به شاعرانگی زیاد علاقه دارند، نتوانند با این کتاب ارتباط برقرار کنند چراکه فضای شعرها به گونه‌ای است که بیشتر تلاش شده تا خواننده روی شعر تفکر کند تا اینکه در شعرها با کلمات بازی شود.

وی افزود: به دلیل اجتماعی بودن شعرها، این کتاب نیز مانند هر کتاب شعری مخاطب خاص خود را دارد و باید این نکته را نیز یادآور شوم که شعرهای این مجموعه رمانتیک و عاشقانه نیستند و شاید این نکته تفاوت اصلی این مجموعه با مجموعه‌هایی باشد که در بازار وجود دارند.

در یکی از شعرهای این کتاب می‌خوانیم:

«در شبی تاريك رفتيم
و خوانديم، آوازي از روشنی و آفتاب
در سيطره‌ی پرتسلط باد
خبر از شكفتن گلی بود
با گلبرگ‌های صد رنگ
كه هر برگش
خورشيدی را فرياد می‌زد.»

منصوره اشرافی، نویسنده و نقاش در سال ۱۳۳۸ در مشهد متولد شد. «دالان‌ها»، «در جست‌وجوی هویت»، «فرشته‌ای در خانه»، «فریاد بلند عصیان»، «در برزخ تساوی»، «دریغا از عشق»، «نفس‌های پنهان»، «مرگ خلاصه شد»، «این تاج خار»، «معشوق بی‌صدا»، «خورشید من کجاست؟» و «نگاهی به وضعیت کنونی ادبیات»، اسامی کتاب‌های منتشر شده از اشرافی است.

مجموعه شعر «سکوت سپری شده» سروده منصوره اشرافی در ۱۲۰ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و به قیمت ۱۰ هزار تومان به زودی از سوی نشر شور‌آفرین منتشر می‌شود.

۴۰۳