کنسرت ارکستر مجلسی فرهنگسرای ارسباران با رهبری سرژیک میرزایان جمعه ۲۵ تیرماه ساعت ۲۱ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش ایلنا؛ کنسرت ارکستر مجلسی فرهنگسرای ارسباران با رهبری سرژیک میرزایان جمعه ۲۵ تیرماه ساعت ۲۱ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. ارکستر مجلسی ارسباران در دو بخش قطعات کلاسیک سازی از آثار سرژیک میرزایان را اجرا می‌کند.

ارکستر مجلسی فرهنگسرای ارسباران از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده است و تا کنون اجراهای متعددی را به همراه گروه کر فرهنگسرای ارسباران و همچنین اجراهایی را به صورت مستقل داشته است.

OmfVVJw7Wwth
سرژیک میرزائیان از جمله هنرمندانی است که در سال ۱۳۵۰ در خانواده ای اهل موسیقی متولد شد و به تشویق پدر و مادرش از ده سالگی فراگیری نوازندگی پیانو را آغازکرد. وی در هفده سالگی به عضویت گروه کُر «اوراردو» به رهبری «ژورامیناسیان» درآمد و ضمن نوازندگی پیانو در این گروه، چند قطعه ازساخته های کُرال خود را رهبری کرد که این همکاری حدود شش سال به طول انجامید. در همان سال ها از کلاس های صداسازی حسین سرشار بهره مند شد. سپس به مدت یک سال در گروه کُر «سوان» به رهبری گورگن موسسیان و دو سال در گروه کُر «نارک» به رهبری دیگران سوکاسیان و یک سال در گروه کُر «نرسس شنورهالی» به رهبری هراچویی ماکاریان به عنوان خواننده کُر همکاری کرد و پس از آن به عضویت گروه کُر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رهبری گورگن موسسیان درآمد و هفت سال به عنوان خواننده «تنور» با آن گروه همکاری داشت.

وی همچنین در کنسرت هایی به رهبری گورگن موسسیان، فریدون ناصری، فرهاد فخرالدینی، لوریس چکناواریان، شهرداد روحانی، منوچهر صهبایی، مجید انتظامی و ادو میچیچ به اجرای برنامه پرداخته است.

میرزاییان در طول ۲۶ سال فعالیت نوازندگی وخوانندگی تجربیات فراوانی در زمینه های رهبری، آهنگسازی و آواز کلاسیک کسب کرد.

۱۸۶